Suomen Borzoiklubi ry

Näyttelyarvostelut 2011

Näyttelyarvostelut ovat pdf-tiedostoja ja aukeavat klikattaessa uuteen ikkunaan/välilehteen. Tiedostokoot vaihtelevat 1MB-43MB, riippuen näyttelyyn osallistuneiden koirien määrästä. Halutun näyttelyn tai tuomarin etsimiseksi käytä selaimen omaa etsi-toimintoa (ctrl+f). Näyttelyt on koottu listaan aikajärjestyksessä ja niistä on ilmoitettu, päiväys, nimi sekä tuomari ja maa. (niiltä osin mitä lapuista on tietoa löytynyt). Tiettyä koiraa etsittäessä, katso Kennelliiton sivuilta missä näyttelyissä se on ollut. Mahdollisesti puuttuva juokseva numero tarkoittaa, että sillä numerolla esiintyvä koira oli poissa.


08.01.2011 Kajaani Tamminäyttely - Matti Tuominen, Suomi (6MB)
23.01.2011 Turku KV - Christophe Coppel, Ranska (13,3MB)
20.02.2011 Koillis-Sawo SU FCI 3/10 & 9 - Harto Stockmari, Suomi (6MB)
05.03.2011 Kaarina - Linda Worthy, Iso-Britannia (12,5MB)
10.04.2011 Vaasa KV - Des Manton, Irlanti (6,6MB)
22.04.2011 Lahti Kv - Ludmila Fintorova, Slovakia (16,4MB)
23.04.2011 Lappeenranta KV - Saija Juutilainen, Suomi (6,2MB)
08.05.2011 Tampere KV - Agneta Kappers (6,6MB)
15.05.2011 Rauma KR - Maria Dekaristou, Kreikka (4,5MB)
22.05.2011 Hamina KV - Fredrica Lochs-Romans, Alankomaat (3,9MB)
22.05.2011 Helsinki Aptus KV - Nick Bryce-Smith, Iso-Britannia (5,5MB)
28.05.2011 Tuuri KR - Harri Lehkonen, Suomi (2,6MB)
29.05.2011 Varkaus KR - Jean-Louis Grunheid, Ranska (3,9MB)
11.06.2011 Tammela Borzoi E - Clare Jean, Iso-Britannia (43MB)
11.06.2011 Pieksämäki KR - Markku Kipinä, Suomi (2,7MB)
18.06.2011 Kotka KV - Christian Stefanescu, Romania (6,3MB)
19.06.2011 Riihimäki - Tuula Savolainen, Suomi (3,9MB)
26.06.2011 Rovaniemi KV - Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, Suomi (2,6MB)
02.07.2011 Tuusula KR - Marianne Holm, Suomi (3,3MB)
03.07.2011 Juva KR - Tuula Savolainen, Suomi (1MB)
03.07.2011 Karjaa KR - Branislav Rajic, Slovenia (3,5MB)
03.07.2011 Kokkola KV - Birgitta Svarstad (3,9MB)
10.07.2011 Hyvinkää - Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, Suomi (2,7MB)
15.07.2011 Liminka - Jo Schepers (3,3MB)
16.07.2011 Oulu KV - Tuula Savolainen, Suomi (1,5MB)
17.07.2011 Pöytyä KR - Outi Piisi-Putta, Suomi (4,5MB)
17.07.2011 Oulu KV - Raisa Savander, Suomi (3,5MB)
17.07.2011 Helsinki Kartano Weekend - Marie-Martine Lombard, Ranska (12,6MB)
23.07.2011 Helsinki Eukanuba KV - Kari Salminen, Suomi (6,5MB)
24.07.2011 Tornio KV - Lars Adeheimer, Ruotsi (4MB)
30.07.2011 Pori KV - Unto Timonen, Suomi (4,4MB)
06.08.2011 Saarijärvi KR - Tanya Ahlman-Stockmari, Suomi (3,5MB)
07.08.2011 Kuopio KV - Elvira Romanenkova, Venäjä (3,1MB)
13.08.2011 Valkeakoski KR - Svante Frisk, Ruotsi (4,1MB)
13.08.2011 Joensuu - Ligita Zake (4,7MB)
14.08.2011 Joensuu - Pjotr Król (4,3MB)
14.08.2011 Turku Elonäyttely - Eli-Marie Klepp, Norja (5,5MB)
20.08.2011 Kouvola - Leila Kärkäs (2MB)
21.08.2011 Heinola - Maija Mäkinen (2,6MB)
28.08.2011 Tervakoski INT - Miro Zlojutro (7,6MB)
03.09.2011 Vantaa Let's Go - Igor Selimovic, Kroatia (4,9MB)
04.09.2011 Muurame - Karin Hedberg, Ruotsi (4,7MB)
10.09.2011 Porvoo - Leif-Herman Wilberg (5,9MB)
17.09.2011 Tampere - Joãp de Paula Bessa, Portugali (10,1MB)
18.09.2011 Tampere SVKL - Lyudmila Tchistiakova, Venäjä (19,6MB)
25.09.2011 Eckerö - Nils Molin (2,2MB)
01.10.2011 Tuulos - Laurent Heinesche, Luxemburg (3MB)
30.10.2011 Seinäjoki - Petter Fodstad, Norja (6,5MB)
19.11.2011 Jyväskylä - McDowell Rodney (5,8MB)
20.11.2011 Jyväskylä - Petreski Darko (5,2MB)
03.12.2011 Helsinki winner 2011 - Gerard Jipping, Alankomaat (12,9MB)
04.12.2011 Helsinki voittaja - Säde Hoteri (12MB)


Pentunäyttelyt

15.01.2011 PuppyCup - Jarmo Vuorinen, Suomi (0,5MB)
23.10.2011 PuppyCup Lokakuu - Marianne Holm, Suomi (0,5MB)
23.11.2011 Helsinki Best In Puppy - Tuula Plathan, Suomi (4,9MB)
27.11.2011Helsinki kaapelitehdas - Jetta Tschonkkinen, Suomi (1MB)